پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی



آغاز طرح پنجگانه آموزش طرح ارتقاء ايمني حمل ونقل راههاي روستايي استان كرمان

تاریخ انتشار: 1397/10/10

​طرح ارتقاء ايمني عبور و مرور در شهرستان زرند بخش يزدان شهر با حضور مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان، معاون حمل و نقل اداره كل، معاون فرماندار زرند،امام جمعه ، بخشدار و جمعي از مسئولين اجرايي اين شهرستان برگزار شد.

مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان در اين مراسم ضمن اشاره به بالاترين آمار مرگ و مير در سوانح ترافيكي بعد از بيماريهاي قلبي و مغزي ، گفت: اجراي طرح آموزش پنجگانه ارتقاء ايمني عبور و مرور راكبين موتورسوار نقش موثري در كاهش تصادفات و تلفات جاده اي دارد.

 مهندس حاج سيدعليخاني حضور ادوات كشاورزي فاقد تجهيزات ايمني در جاده هاي روستايي را بسيار خطرناك دانست و افزود: موتورسيكلت هاي بدون لوازم ايمني هم براي خود و هم براي ديگران خطرآفرينند لذا  با رعايت قوانين رانندگي و سرعت مجاز ، حافظ جان خود و ديگران باشيم.   

وي افزود: در سال گذشته 16 هزار نفر فوتي در تصادفات و سوانح رانندگي  در جاده هاو شهرها داشتيم كه از اين ميزان يكهزار و 99 نفر از همشهريان و هم استاني هاي ما در شهرها و جاده ها جان خود را از دست دادند كه از اين تعداد 860  نفر فوتي مربوط به جاده ها مي باشد.

سيدعليخاني با اشاره به نقش چهار عامل انساني، خودرو، جاده و بي توجهي به قوانين و مقررات درتصادفات و تلفات جاده اي افزود: 75 درصد  عامل تصادفات جاده اي، عامل انساني و بي توجهي به قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي مي باشد.

رئيس اداره ايمني و ترافيك اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان  با بيان اينكه آموزش كاربران آسيب پذير جاده اي يكي از دغدغه هاي ما در حوزه ايمني و ترافيك به شمار مي آيد،  خاطرنشان كرد: در اين راستا با همكاري پليس راه آموزش نحوه ي ارتقاء ايمني به راكبان موتورسيكلت، سرنشينان وسايل نقليه، وانت بارها، عابرين پياده و رانندگان ادوات كشاورزي اجرا مي شود. 

حسين حيدري يار با اشاره به اينكه در سال گذشته آموزش در 60 نقطه روستايي در روستاهاي شهرستان هاي راين، شهداد، بم، زرند، گلباف، رفسنجان و كرمان برگزار شد،  افزود: امسال در 55 نقطه روستايي در روستاهاي شهرستان هاي كرمان، رفسنجان، بم، سيرجان، ريگان، شهربابك، بردسير، ارزوئيه، بافت، انار، راور، كوهبنان، شهداد و زرند برگزار مي گردد.  

وي خاطرنشان كرد: طي اين دوره هاي آموزشي  اقلام ضروري ايمني شامل: كلاه ايمني، حمايل شبرنگ ، توزيع و نصب برچسب هاي شبرنگي جهت بهتر ديده شدن  موتورسواران، ادوات كشاورزي و وانت بارها در شب، نصب سيستم روشنايي، توزيع كتابچه هاي آموزشي جهت فرهنگ سازي در اولويت كار قرار دارد.




























مشخصات:
نظرات: *