پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیمشارکت صنایع و معادن در رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌های زرند

تاریخ انتشار: 1399/05/05

​دادستان زرند در دیدار رئیس و جمعی از کارشناسان اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان  زرند، ضمن تشکر از فعالیت‌های انجام شده توسط این اداره در رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌های زرند بر لزوم مشارکت صنایع و معادن در رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌های شهرستان تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان كرمان، دكتر حجت‌الاسلام اسماعیل بلوچ‌زاده  اولویت اصلی راهداران را ایمنی‌سازی راه‌ها، علی‌الخصوص رفع نقاط پرحادثه دانست و افزود: کاربران جاده‌ها باید بتوانند از امکانات و مجتمع‌های خدمات رفاهی در جاده‌های استفاده کنند و همچنین باید از تخلیه نخاله‌های ساختمانی در حریم راه‌ها جلوگیری بعمل آید و با متخلفین برخورد قانونی شود.


وی با تاكيد بر افزايش كيفيت جاده ها اظهار داشت: باید از اتصال راه‌های دسترسی غیرمجاز به راه‌های اصلی جلوگیری بعمل آید و همچنين تمامی رانندگان ناوگان باری ، باید مدارک قانونی و صحت سلامت رانندگی در جاده‌ها را داشته باشند.


یحیی پورحبیبی  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان زرند در این دیدار به ارائه گزارشی از عملکردهای این اداره پرداخت و خاطرنشان كرد: رفع نواقص در شش نقطه پرحادثه شامل “گردنه ده‌علیرضا، قسمتی از گردنه عیسی‌آباد، قسمتی از تقاطع خانوک، قوس آبپنگوئیه، کیلومتر ۵۲ محور زرند – راور، تقاطع مسجد حضرت ابوالفضل”، به صورت امانی و نیز با استفاده از تجهیزات و امکانات و دستگاه‌های اداره راهداری زرند، بخشی از فعالیت‌های این اداره بوده است.


وي افزود: همچنین اجرای ۱۵ کیلومتر آسفالت گرم و سرد در سال قبل را داشتیم و اصلاح شیب شیروانی به طول ۱۰ کیلومتر و احداث راهدارخانه و سوله بحران به میزان ۳۵۰ مترمربع از دیگر فعالیت‌های این اداره بوده است.


مهندس پورحبیبی ایمن‌سازی جاده‌ها را یکی از مهمترین اهداف و اولویت‌های این اداره دانست و يادآور شد: اجرای طرح ارتقا‌ ایمنی پنج گانه، ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های روستایی از دیگر فعالیت‌های اداره راهداری شهرستان می‌باشد. همچنین تیغ‌زنی و تسطیح راه‌های روستایی و بازگشایی این راه‌ها نیز مانند هرساله در دستور کار این اداره بوده است و به طور پیوسته انجام می‌شود.
مشخصات:
نظرات: *