پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیاستان كرمان در صدر فعاليت هاي راهداري كشور

تاریخ انتشار: 1399/05/12

​اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان در زمينه پخش آسفالت و بهسازي روكش آسفالت رتبه  هاي نخست و در دیگر فعاليت ها   رتبه هاي دوم و سوم را كسب نمود.

سيدعلي حاج سيدعليخاني مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان با اعلام اين خبر گفت: در زمينه پخش آسفالت، استان ما موفق شد 438 هزار تن آسفالت را در محورهاي مواصلاتي استان پخش نماید که این رقم، هشت و 2 دهم درصد  كل كشور را تشكيل ميدهد لذا باكسب اين امتياز، استان ما رتبه اول را از آن خود نمود.

مهندس حاج سيدعليخاني افزود:  همچنين در عملكرد بهسازي و روكش آسفالت و عمليات حفاظتي رويه راههاي شرياني شامل عمليات حفاظتي درزگيري نيز استان كرمان با انجام حدود 800 كيلومتر از اين عمليات در طول راههاي مواصلاتي خود در صدر 31 استان كشور قرار گرفت به گونه اي كه  استان بعد از ما يعني خوزستان كه رتبه دوم را كسب نموده 250  كيلومتر این فعاليت را انجام داده است.

مهندس حاج سيدعليخاني فعاليت هاي راهداران كرماني را ستودني دانست و گفت: كسب رتبه هاي نخست كشوري در حوزه راهداري به سهولت بدست نمي آيد بلكه اين موقعيت مرهون تلاش هاي شبانه روزي مجموعه راهداراي، اعم از معاونت راهداري، بخش مهندسي  و كارشناسي، همچنين تلاش شبانه روزی  400 نفر نیروی راهدار است كه براي نگهداري و بهسازي شبكه گسترده راههاي استان كرمان از جان خود مايه مي گذارند.

احسان عراقي زاده معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان نيز در ادامه گفت: استان كرمان توانست در سال 98 رتبه دوم كشوري را در زمينه عملكرد اجراي بهسازي و روكش آسفالت و عمليات حفاظتي رويه راههاي شرياتي، بويژه در روكش تقويتي آسفالت گرم در آزادراهها، بزرگراهها و راههاي اصلي را به خود اختصاص دهد كه در اين راستا حدود 200 كيلومتر از این نوع عملیات در محورهاي مذكور انجام شده است.

دكتر عراقي زاده در ادامه به عملكرد راهداری استان کرمان در بخش روكش تقويتي بازيافت گرم در سال گذشته پرداخت و خاطرنشان كرد: در اين فعاليت راهداري نيز استان ما رتبه دوم كشور را كسب نمود و با انتقال كارخانجات سيار تراش، بهسازي و انجام روكش آسفالت گرم  كه به نوبه خود شكل جديدي از انجام روكش آسفالت میباشد را به مرحله اجرا درآورد.

عراقي زاده تصريح كرد: يكي ديگر از فعاليت هاي حوزه راهداري كه در بخش رويه آسفالت انجام مي شود اجراي عمليات حفاظتي تحت عنوان فوگسيل است كه در اين زمينه نيز استان ما در جايگاه دوم كشور قرار دارد و ميزان عملكردمان در اين بخش نیز انجام عمليات فوگسيل در 440 كيلومتر از راههاي شرياني حوزه استحفاظي استان است.

معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان كرمان تصریح کرد: از مجموع هشت فعاليت راهداري كه در سالنامه آماري سازمان متبوع مطرح و سنجش شده اند، 2 آيتم استان كرمان رتبه اول و 4 آیتم رتبه دوم را در بین 31 استان به خود اختصاص داده است و انجام اين حجم از فعاليت ها با توجه به محدوديت اعتبارات و كاستي های سخت افزاري نشان از تلاش مضاعف و شبانه روزي همه كاركنان خدوم راهداري و حمل و نقل استان دارد.

وي در انتها به وجود 25 گردنه برفگير استان اشاره نمود كه يكهزار و 57 كيلومتر راه را در شرايط سخت زمستاني تحت الشعاع قرار مي دهند و گفت: راهداران کرمانی، عمليات راهداري را از 42 راهدارخانه استان آغاز مي كنند و با استفاده از 352 دستگاه ماشين آلات سنگين و سبک، خدمات راهداري را براي ارتقاي سطح ايمني راهها و با هدف به حداقل رساندن سوانح و تلفات جاده اي انجام دهند.

دكتر عراقي زاده اظهار امیدواری کرد؛ رانندگان  هنگام تردد در محورهاي برون شهري به علائم رانندگي توجه  كامل داشته باشند و با پرهيز از تخلفات رانندگی بویژه سرعت غیر مجاز، استفاده از تلفن همراه و..... حافظ جان خود و همراهانشان باشند.
مشخصات:
نظرات: *