پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیحمل ونقل 13.5 ميليون تن کالا بوسيله ناوگان جاده اي استان كرمان

تاریخ انتشار: 1399/06/16

​رئيس اداره حمل و نقل كالاي  اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان كرمان  گفت: طی پنج ماهه اول سال جاری حدود 13 میلیون و500 هزار تن کالا  طي 582  هزار سفر باري با انواع کامیون، كاميونت و تريلر از مبدا استان كرمان  به داخل و خارج از استان حمل شده است.

اسماعيل محمدي با اعلام اين خبر گفت  :  طي 5 ماهه اول امسال حدود 13 میلیون و 500 هزار تن کالا از مبداء استان ما به دیگر استانها حمل  شده که این میزان جابجایی نسبت به مدت مشابه  سال 98 با رشد 10 درصدی همراه بوده است.


مهندس محمدي كالاهاي حمل شده در سال گذشته را گندله، كنستانتره سنگ آهن، سنگ آهن، آهن اسفنجي، گازوئيل، بنزين، سيمان كيسه اي، انواع بنزين، سيمان فله، شمش فولاد و ....عنوان كرد و افزود: ده كالاي عمده جابجاشده از مبدا استان در پنج ماهه سالجاري نيز بر همين روند بوده است.

رئيس اداره كالاي اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان كرمان ادامه داد: این مقدار بار توسط 190 شرکت حمل و نقل کالای فعال در استان حمل شده و عمده بار حمل شده، کالاهای معدني،صنعتی و تولیدی است که نشان دهنده ماهیت و میزان تولید صنعتی نسبت به تولیدات کشاورزی در شمال استان است.

محمدي بيشترين مبدا کالاهای حمل شده را  با توجه به وجود معادن متعدد و كارخانجات صنعتي به ترتیب شهرستانهاي سيرجان، كرمان و زرند  اعلام کرد و گفت: عمده محصولات جابجا شده به مقاصد استانهاي هرمزگان، اصفهان،يزد و سيستان و بلوچستان حمل گرديده است. 
مشخصات:
نظرات: *